Stanowiska do kompletacji w magazynie automotive

Stanowiska do kompletacji w magazynie automotive

 

Miejsce: magazyn w branży automotive

Cel: optymalizacja procesów kompletacji zamówień

Rozwiązanie: stanowiska do kompletacji zamówień w automatycznym systemie kompletacji i wysyłki

Korzyści:

  • wzrost wydajności
  • eliminacja błędów
  • poprawa ergonomii pracy

 

Nasz klient to firma założona przez Andrzeja Senkowskiego 35 lat temu, która działa pod nazwą Polcar PPH i do dnia dzisiejszego pozostała w rękach założyciela. Firma Polcar ciągle się rozwija, pozyskując nowych klientów i wkraczając na nowe rynki zbytu. Dlatego też ciągle inwestuje w zaplecze magazynowe oraz w nowe technologie, które pozwalają na szybką obsługę stale rosnącej liczby klientów.

Przykładem takiej inwestycji jest magazyn „D”, w którym zachodzą procesy przyjęcia towaru, rozłożenia go na regałach półkowych, znajdujących się na 3 kondygnacjach pomostów magazynowych, a następnie kompletacji zamówień w pojemniki, które za pomocą automatycznego systemu transportu przenośnikowego są transportowane z różnych lokalizacji do strefy paletyzacji i wysyłki.

Stanowiska do kompletacji zlokalizowane są na każdym poziomie pomostów magazynowych oraz w strefie, gdzie znajdują się regały windowe. Pracownik magazynowy na stanowisku do kompletacji sczytuje z systemu WMS zamówienie, które ma przygotować. Następnie z wózkiem platformowym, na którym znajduje się oznakowany kodem kreskowym pojemnik podchodzi do odpowiedniego regału (półkowego lub windowego), skąd pobiera produkty znajdujące się na zamówieniu klienta. Po skompletowaniu zamówienia, wraca do stanowiska kompletacyjnego, gdzie zaczytuje kody z produktów i z pojemnika, w który wkłada skompletowane zamówienie. Następnie pojemnik z zamówieniem ustawia na przenośniku, który transportuje produkty do strefy paletyzacji i wysyłki.

Jeżeli jesteś zainteresowany przebiegiem automatycznego procesu transportu pojemników do strefy paletyzacji - zapraszamy na stronę: https://promag.pl/,10834.html

Zastosowane produkty

 
Stoly kompletacyjne PROMAG
Stoly kompletacyjne PROMAG
dodano do zapytania 0 produktów
Wyślij zapytanie